დნეპროპეტროვსკის ადმინისტრაციულ საზღვართან, რუსებმა კიდევ ერთი სოფელი აიღეს და უკრაინული ძალების ლოგისტიკას – დრონებით ბომბავენ
Зеркало Недели უკრაინა ბოგატირში რუსები თავს უყრიან ძალებს შემდგომი შეტევისთვის
შოკი: მაკრონს ცოლმა სილა გააწნა, როცა მათი თვითმფრინავი ჰანოიში დაეშვა
Daily Mail დიდი ბრიტანეთი ელენა სალვონი ემანუელ მაკრონის კანცელარიამ აღიარა, რომ ბრიჟიტმა კამათის დროს ქმარს ხელი დაარტყა. ამას ადასტურებს კადრები, რომლებშიც ხომალდის ვიეტნამში დაშვებისთანავე, პირველი ლედი მეუღლეს სახეში სილას უტყლაშუნებს
თუ შეთანხმება დაუყოვნებლივ არ დაიდო, უკრაინას სრული სამხედრო კრახი ელის
19FortyFive აშშ დენიელ დევისი – ანალიტიკურ ცენტრ „თავდაცვის პრიორიტეტები“-ს უფროსი მეცნიერ-მუშაკი და სამხედრო ექსპერტი საკუთარ Truth Social-ში, პუტინთან ორშაბათის სატელეფონო საუბრის შემდეგ, აშშ-ს პრეზიდენტმა დონალდ ტრამპმა დიალოგის „ტონი და სულისკვეთება“…
დეზერტირობა, შეიარაღების სიმცირე… უკრაინული არმიის ბრიგადა, რომელმაც მომზადება გაიარა საფრანგეთში, აღმოჩნდა სკანდალის ეპიცენტრში – კიევმა დაიწყო გამოძიება
Le Figaro საფრანგეთი ეს დანაყოფი უნდა გამხდარიყო უკრაინული არმიის დამრტყმელი ძალა, თუმცა ფრონტზე გაშლის შემდეგ, იქცა მძაფრი კრიტიკის ობიექტად – ეს ეხება აღჭურვილობის ნაკლებობას, განსაკუთრებით უპილოტოებისას, ასევე ჯარისკაცების მხრიდან პოზიციების…
უკრაინაზე მასირებული დარტყმის შემდეგ, რუსეთი ემზადება საზარელი რაკეტის გაშვებისთვის, რომელსაც მიზნის განადგურება 6 200 მილზე შეუძლია
The Telegraph დიდი ბრიტანეთი ჯეიმს ნაკი ჩვენს ხელთ არსებული მონაცემებით, მოსკოვში შემუშავებული საკონტინენტთაშორისო რაკეტის – РС-24-ს ფრენის სიშორე, თითქმის 2-ჯერ აღემატება რუსეთ-ბრიტანეთს შორის მანძილს
უკრაინის შეიარაღებულ ძალებში, უცხოელი დაქირავებულები – თამაშობენ საკვანძო როლს დონბასისთვის ბრძოლებში
Military Watch Magazine აშშ დონეცკის ოლქის სამხრეთში, სოფელ ვოლნოე პოლესთან მიმდინარე მსხვილი შეტაკებებით ირკვევა, რომ უცხოელი მებრძოლები ასრულებენ მნიშვნელოვან როლს უკრაინულ შენაერთებში, იტყობინებიან მრავალრიცხოვანი რუსული წყაროები. 57-ე ცალკეული გვარდიული მოტომსროლელი…
„განრისხებული“ ზელენსკი, ვერ მალავს „შინაგან ბრაზს“ იმის გამო, რომ პუტინი თავად არ გამოცხადდა სამშვიდობო მოლაპარაკებებზე
Daily Express დიდი ბრიტანეთი სიარან მაკგრათი სხეულის ენის სპეციალისტმა, გამოთქვა თავისი აზრი უკრაინის ლიდერზე მას შემდეგ, რაც ამ უკანასკნელმა შეიტყო, რომ პუტინი არ ჩადიოდა სამშვიდობო მოლაპარაკებებზე
პუტინმა, თურქეთში – უკრაინასთან მოლაპარაკებებზე, დაბალი რანგის ჩინოვნიკები გააგზავნა
Bloomberg აშშ რუსეთის პრეზიდენტმა ვლადიმირ პუტინმა, თურქეთში, უკრაინასთან მოსალაპარაკებლად, დაბალი რანგის ჩინოვნიკთა ჯგუფი შეარჩია. მას არ გაუკეთებია რაიმე განცხადება, ამ პროცესში საკუთარი მონაწილეობის შესახებ
ტრამპის ადმინისტრაცია თანდათან იცვლის პოზიციას უკრაინაში მიმდინარე ომის მიმართ, ხვდება რა, რომ მშვიდობისკენ სავალ გზაზე, მთავარი დაბრკოლება არის პუტინი და არა ზელენსკი
Цензор.НЕТ უკრაინა გალინა ბოციკი დონალდ ტრამპის ადმინისტრაცია – თანდათან იცვლის პოზიციას უკრაინის კონფლიქტის მიმართ. თავად ტრამპი კარგავს მოთმინებას, რაკი ხვდება, რომ მშვიდობისთვის მთავარ ბარიერს წარმოადგენს რუსეთის დიქტატორი – ვლადიმირ პუტინი

Больше никаких ограничений на дальность стрельбы: Мерц снял ограничения на дальность поставляемого Украине оружия
Berliner Zeitung / Германия Софи Барки (Sophie Barkey) В понедельник, выступая на медиаконференции Re:publica, канцлер Германии Фридрих Мерц (ХДС) заявил, что «больше нет никаких ограничений по дальности» на поставляемое Украине…
Шок: жена Макрона отвесила ему оплеуху, когда их самолет приземлился во Вьетнаме
Daily Mail Элена Сальвони (Elena Salvoni) Канцелярия Эммануэля Макрона признала, что его жена Брижит ударила его в ходе ссоры. Это подтверждают кадры, на которых первая леди отвешивает ему пощечину вскоре…
Без скорого соглашения Украине грозит полный военный крах
19FortyFive / США Дэниел Дэвис (Daniel Davis) — старший научный сотрудник и военный эксперт аналитического центра “Приоритеты обороны”, подполковник армии в отставке, четырежды воевал в горячих точках, ведет канал “Глубокое…
Дезертирство, нехватка снаряжения… Бригада украинской армии, прошедшая подготовку во Франции, оказалась в центре скандалов — Киев начал расследование
Le Figaro / Франция Это подразделение должно было стать эффективной боевой силой украинской армии. Однако с момента своего развертывания на фронте оно стало объектом множества споров, касающихся нехватки снаряжения, особенно…
Россия готовится запустить устрашающую ракету с дальностью поражения 6200 миль после массированного удара по Украине
The Telegraph / Великобритания Джеймс Наки (James Knuckey) По имеющимся данным, дальность межконтинентальной баллистической ракеты РС-24, разработанной в Москве, почти в два раза превышает расстояние от России до Великобритании
Иностранные наемники в рядах ВСУ играют ключевую роль в крупных боях в Донбассе
Military Watch MagazineСША В ходе крупных боестолкновений в селе Вольное Поле на юге Донецкой области было установлено, что иностранные бойцы играют важную роль в подразделениях ВСУ, как сообщают многочисленные российские…
«Возмущенный» Зеленский не может скрыть «внутренний гнев» из-за того, что Путин самолично не явился на мирные переговоры
Daily Express / Великобритания Сиаран Макграт (Ciaran McGrath) Заявление, сделанное Владимиром Зеленским вскоре после приземления в Анкаре, выдало его явное «разочарование и возмущение», сказала эксперт по языку тела. Он прилетел…
Путин направил чиновников низкого ранга для переговоров с Украиной в Турции
Bloomberg / США Президент России Владимир Путин назначил группу низкоранговых чиновников для переговоров с Украиной в Турции и не сделал никаких заявлений о своем личном участии в переговорах
Администрация Трампа постепенно меняет позицию относительно войны в Украине, понимая, что главная преграда на пути мира — Путин, а не Зеленский, — FT
Цензор.НЕТ / Украинa Галина Боцик В Администрации Дональда Трампа все больше меняют позицию относительно войны в Украине. Сам Трамп теряет терпение и понимает, что преградой к миру является именно российский…