ამერიკელი დაქირავებულები ისევ იღუპებიან უკრაინაში
The Washington Post აშშ ალექს ჰორთონი, დენ ლამოტი იმის კვალად, რომ ამერიკის უკანასკნელი ომები წარსულს ჩაბარდა, ზოგიერთი ვეტერანი, მაინც იღებს ხელში იარაღს და უკრაინაში მიდის. სულ ცოტა, 16…
ISW აშშ კატერინა სტეპანენკო, რაილი ბეილი, გრეის მეპსი, ნიკოლ ვოლკოვი, ფრედერიკ უ. კაგანი 27-28 მაისის ღამეს, რუსულმა არმიამ – ომის დაწყებიდან ყველაზე დიდი შეტევა მიიტანა უკრაინაზე უპილოტო „შაჰედებით“. უკრაინის…
Al Jazeera ყატარი ევგენი პრიგოჟინი კვლავ აკრიტიკებს რუსეთის უმაღლეს ხელისუფლებას და აცხადებს, რომ ჯარისკაცთა სიკვდილიანობის მაღალი მაჩვენებელი, საფრთხეა ქვეყნისთვის
LE FIGARO საფრანგეთი ჯონათან სიქსუ 8 თებერვალს, პარიზში ვიზიტის დროს, ვლადიმირ ზელენსკიმ ემანუილ მაკრონს სთხოვა დამატებითი შეიარაღება – ტანკები, თვითმფრინავები და საბრძოლო მასალები – რუსეთთან საომრად
Tiscali.cz ჩეხეთი რადეკ ხლუპი უკრაინის შეიარაღებული კონფლიქტი არ ვითარდება დასავლეთისთვის პოზიტიურად, სულ მცირე – ერთი ასპექტით
Daily Mail დიდი ბრიტანეთი ანდრეა კავალიე თეთრი სახლის პრესმდივანი – კარინ ჟან-პიერი, მწვავედ გააკრიტიკეს მას შემდეგ, რაც შეწყვიტა ბრიფინგი და გაიქცა ტრიბუნიდან, როცა ჰკითხეს, თუ როგორ გაართვა თავი გამოძიების…
Sabah თურქეთი ქერემ ალქინი „ჰიპერგლობალიზაციამ“, რომელსაც 1990-იანი ბოლოდან მოყოლებული მზარდი ტემპით „ავითარებს“ ნეოლიბერალური კონცეფცია, ასევე 2008 წლის მსოფლიო ფინანსურმა კრიზისმა, უზარმაზარი ზიანი მიაყენა საერთაშორისო პოლიტიკურ-ეკონომიკურ სისტემას. 2020-23 წლებში, მას…
BBC დიდი ბრიტანეთი ანტუანეტა რედფორდი 32 წლის ფრანგი ჟურნალისტი დაიღუპა, როდესაც მას აღმოსავლეთ უკრაინის საომარი ზონიდან რეპორტაჟი მიჰყავდა. არმან სოლდინი, რომელიც მუშაობდა საინფორმაციო სააგენტო…
BBC დიდი ბრიტანეთი მეთ მერფი რუსული კომპანია Wagner Group-ის მეთაურმა განაცხადა, რომ მოსკოვი დაეთანხმა მის მოთხოვნას – დიდი რაოდენობით საბრძოლო მასალების მიწოდების შესახებ. ეს…
The Washington Times – აშშ ჯედ ბებინი – The Washington Times-ის მიმომხილველი ნაციონალური უსაფრთხოებისა და საგარეო პოლიტიკის საკითხებში, The American Spectator-ის მთავარი რედაქტორი როცა ნატოს გენერალური მდივანი – იენს…

Американские наемники продолжают гибнуть на Украине
The Washington Post / США Алекс Хортон (Alex Horton), Дэн Ламот (Dan Lamothe) По мере того, как последние войны Америки постепенно уходят в прошлое, некоторые ветераны принимают решение снова взять…
ОЦЕНКА РОССИЙСКОЙ НАСТУПАТЕЛЬНОЙ КАМПАНИИ, 28 МАЯ 2023 г.
ISW / США Катерина Степаненко, Райли Бейли, Грейс Мэппс, Николь Волков и Фредрик У. Каган Российские войска нанесли крупнейший с начала войны удар беспилотником «Шахед» по Украине в ночь с…
Командир Вагнера говорит, что 20 000 его солдат погибли в Бахмутской битве
Al Jazeera / Катар Евгений Пригожин повторяет критику в адрес высшего руководства России и предупреждает, что большое число смертельных случаев представляет опасность для страны
Гротескная полемика: Жерра против Зеленского
Le Figaro / Франция Джонотан Сиксу (Jonathan Siksou) Во время визита в Париж восьмого февраля Владимир Зеленский попросил у Эммануэля Макрона дополнительные средства вооружения, танки, самолеты и боеприпасы для продолжения…
Пресс-секретарь Белого дома Карин Жан-Пьер подверглась критике из-за того, что резко прервала брифинг и сбежала со своей трибуны после вопроса о расследовании возможных связей Трампа с Россией
Daily Mail / Великобритания Андреа Кавалье (Andrea Cavallier) Пресс-секретарь Белого дома Карин Жан-Пьер подверглась резкой критике после того, как резко прервала брифинг и сбежала с трибуны из-за вопроса о том,…
Новая глобальная угроза — неолиберальный фашизм
Sabah / Турция Керем Алкин «Гиперглобализация», которую неолиберальная концепция «продвигает» нарастающими темпами с конца 1990-х годов и мировой финансовый кризис 2008 года причинили огромный ущерб международной экономико-политической системе. В 2020-2023…
Война на Украине: французский журналист убит под Бахмутом
BBC / Великобритания Антуанетта Рэдфорд 32-летний французский журналист был убит во время репортажа из зоны боевых действий на востоке Украины. Арман Солдин, работавший в информационном агентстве AFP, погиб во вторник…
Боссу Вагнера «пообещали боеприпасы» после угрозы отступления
BBC / Великобритания Мэтт Мерфи Глава российской компании Wagner Group заявил, что Москва согласилась на его требования о большем количестве боеприпасов через несколько дней после того, как он пригрозил вывести…