SwebbTV-ის „მთავარი მოვლენების ქრონიკა“-ს ახალ გადაცემაში, ლარს ბერნი კომენტარს აკეთებს ტრამპის მეორე ვადით პრეზიდენტობაზე
ბერნი უაღრესად კრიტიკულადაა განწყობილი. ის არ არის მარტო: სოციალურ ქსელებში ვირუსულად ვრცელდება რგოლები, რომლებშიც თავის დროზე „დიადი ამერიკისა“ და ტრამპის მგზნებარე მხარდამჭერები წვავენ წითელ კეპებს – იმედგაცრუების, ღალატისა და დაპირების შეუსრულებლობის გამო – დიდწილად ეს უკავშირდება ეპშტაინის სიას.
„როცა ტრამპი აირჩიეს, მე მის მიმართ დადებითად განვეწყვე, რადგან ტრამპის წინამორბედი მარაზმში იყო ჩავარდნილი და საერთოდ ვერ აკონტროლებდა სიტუაციას – ამბობს ლარს ბერნი – ამდენად, არაგონებასუსტი პრეზიდენტის არჩევა, უკვე პოზიტივი იყო“.
„მაგრამ ტრამპმა კოზირები გაფლანგა. არადა მას ის უხვად ჰქონდა, როცა ხელისუფლებაში მოვიდა. ახლა მან ყველა კოზირი გახარჯა და ხელში არაფერი შერჩა“- მსჯელობს ბერნი.
ამას გარდა, ბერნის თქმით, უკრაინაში ტრამპი „მიუბრუნდა  ბაიდენის პოლიტიკას“. ეს გამოიწვევს მხოლოდ დიდ სისხლისღვრას, მაგრამ ვერ შეცვლის მოვლენათა მიმდინარეობას. ამ გაშუალებულ ომს, ჩვენ ვერ მოვიგებთ, დაასკვნის ის.

В новом выпуске передачи SwebbTV “Хроника ведущих событий” Ларс Берн комментирует второй президентский срок Трампа
Берн настроен крайне критически. И не он один: сейчас в социальных сетях “завирусились” ролики, как сторонники “Великой Америки”, некогда яростно поддержавшие Трампа, сжигают красные кепки от обиды на его предательства и нарушенные обещания — не в последнюю очередь из-за списка Эпштейна.
“Я положительно к нему отнесся, когда его только избрали, потому что его предшественник был вовсе в маразме и совершенно не контролировал ситуацию, — говорит Ларс Берн. — Поэтому неслабоумный президент — это уже был успех”.
“Но Трамп спустил свои карты. А ведь у него были очень хорошие карты, когда он только пришел к власти. Сейчас он их всех разыграл, и у него на руках остались лишь очень слабые”, — рассуждает Берн.
Кроме того, по словам Берна, на Украине Трамп “по сути, вернулся к политике Байдена”. Это приведет лишь к еще большему кровопролитию, но не изменит хода событий. Эту опосредованную войну не выиграть, заключил он.