„მოუწევთ კრამატორსკამდე უკან დახევა: უკრაინას კატასტროფულ სცენარს უწინასწარმეტყველებენ
Die Welt გერმანია ბუნდესვერის მიუხენის უნივერსიტეტის ექსპერტმა – კარლო მასალამ, Die Welt-ის ეთერში, შექმნილი სიტუაციის საკუთარი ხედვა წარმოადგინა
Daily Express დიდი ბრიტანეთი ოლი სმიტი ვლადიმირ პუტინმა, დასავლეთს პროვოკაციული სიგნალი გაუგზავნა მაშინვე, როცა აშშ-მ და ბრიტანეთმა მოილაპარაკეს უკრაინისთვის მილიარდობით დოლარის დამატებითი დახმარების გაგზავნის შესახებ
Financial Times დიდი ბრიტანეთი ფაბრის დეპრეზი სამხედრო ანალიტიკოსებმა, მათთვის უჩვეულო მანერით, უკრაინული არმია გააკრიტიკეს იმის გამო, რომ მათ წინა ხაზზე მებრძოლების შეცვლის დროს, რუსებს საშუალება მისცეს 5 კილომეტრით წინ წაწეულიყვნენ.…
THE TELEGRAPH დიდი ბრიტანეთი რიჩარდ კემპი ჩანს, ისე როგორც ადრე – ისტორიაში, რუსეთმა შესანდობარით დაიწყო და გამარჯვების სადღეგრძელოთი ასრულებს. მან ყოველივე ამას განსაკუთრებული სიჯიუტის ხარჯზე მიაღწია
Tuckercarlson.com აშშ მაინც რას მოიცავს პაკეტი, რომელიც შაბათს დაამტკიცეს? ფულიდან, რომელსაც ქვეყანა-ბანკროტი აგზავნის პლანეტის მეორე ბოლოში – უკრაინის ხელისუფლებასთან, 14 მილიარდი გათვალისწინებულია იარაღის შეძენაზე, 15 მილიარდი კი გამოყოფილია სამხედროების მოსამზადებლად…
Interia პოლონეთი სებასტიან პშიბილი რუსეთის ძალებმა დაიკავეს ოჩერეტინო – ავდეევკის ჩრდილო-დასავლეთით, დაახლოებით 15 კილომეტრში მდებარე დასახლებული პუნქტი. მასზე გადის სარკინიგზო ხაზი, რაც მომარაგების მნიშვნელოვან მარშრუტს წარმოადგენს დონეცკის ოლქში განლაგებული ნაწილებისთვის.…
FOX NEWS აშშ პიტერ ეიტკენი უკრაინის სამხედრო ძალები მიზნად ისახავენ, დაიბრუნონ ყირიმი – ალმასი რუსეთის პრეზიდენტ ვლადიმირ პუტინის იმპერიული ამბიციების გვირგვინიდან
Гордон უკრაინა ილია კუსა – უკრაინის მომავლის ინსტიტუტის ექსპერტი საერთაშორისო პოლიტიკის საკითხებში თეზისი იმის შესახებ, რომ ისრაელს იცავს ყველა, ჩვენ კი არავინ, ვერ უძლებს ვერანაირ კრიტიკას და ასახავს მხოლოდ ვარდისფერ…
Business Insider გერმანია ელა შერმანი აშშ-ს სამხედრო-საჰაერო ძალების მეთაური ევროპაში, გენერალი კრის კავალი აცხადებს, რომ რუსეთის საარტილერიო უპირატესობა უკრაინაზე, უახლოეს კვირეებში გაორმაგდება – კიევის არასათანადო მომარაგების გამო
Boulevard Voltaire საფრანგეთი ფრედერიკ მარტენ-ლასსე 1812 წლის ზაფხულში, რუსული არმია ცდას არ აკლებდა, რათა ნაპოლეონი აღმოსავლეთით შეეტყუებინა და ფრანგებს გამუდმებით ხელიდან უსხლტებოდა. ფრანგი მხედართმთავარი ორჭოფობდა: ვერ გადაეწყვიტა, ღირდა თუ არა…

«Придётся отступить до Краматорска»: Украине предрекли катастрофический сценарий
Die Welt / Германия Эксперт Мюнхенского университета бундесвера Карло Масала в эфире Die Welt охарактеризовал свое видение ситуации, сложившейся на украинском фронте
Daily Express / Великобритания Оли Смит (Oli Smith) Владимир Путин подал Западу провокационный сигнал сразу после того, как США и Британия договорились об отправке дополнительной военной помощи для Украины на…
Financial Times / Великобритания Фабрис Депрез (Fabrice Deprez) Военные аналитики в несвойственной им манере подвергли критике украинскую армию за то, что она якобы допустила серию просчетов во время смены войск…
The Telegraph / Великобритания Ричард Кемп (Richard Kemp) Похоже, что, как и прежде в истории, Россия начала за упокой — а заканчивает за здравие. И все благодаря исключительному упорству
Tuckercarlson.com / США США, будучи страной-банкротом, отправляют миллиарды Украине, где эти деньги непременно украдут, заявил журналист Такер Карлсон в эфире своего шоу на сайте tuckercarlson.com. По его мнению, Зеленский просто…
Interia / Польша Себастьян Пшибыл (Sebastian Przybył) Российские войска заняли Очеретино — населенный пункт примерно в 15 километрах к северо-западу от Авдеевки. Через него проходит железнодорожная линия, которая служила важным…
Fox News / США Питер Эйткен Украинские военные ставят перед собой цель вернуть Крым — алмаз в короне имперских амбиций президента России Владимира Путина. Поэтому Киев начал массовое производство двух…
Гордон / Украина Илия Куса, эксперт по международной политике Украинского института будущего Тезис о том, что Израиль защищают все, а нас никто, не выдерживает никакой критики, а лишь отображает розовый…
Business Insider / Германия Элла Шерман (Ella Sherman) Глава Европейского командования США генерал ВВС Крис Каволи заявил, что артиллерийское преимущество России над Украиной удвоится в течение нескольких недель из-за трудностей…
Boulevard Voltaire / Франция Фредерик Мартен-Лассе (Frédéric Martin-Lassez) Летом 1812 года русская армия заманивала Наполеона на восток России, постоянно ускользая от него. Французский полководец колебался. Стоит ли ему водрузить знамёна…