Month: December 2023
Le Figaro საფრანგეთი რუსეთის არმიამ კონტროლი დააწესა დონეცკის მიმდებარე სტრატეგიულად მნიშვნელოვან ქალაქ მარინკაზე, რომელიც დონბასის გულს წარმოადგენს, განაცხადა ორშაბათს რუსეთის თავდაცვის მინისტრმა – სერგეი შოიგუმ. მართალია უკრაინული არმია ამ განცხადებას…
უკრაინა სანგრებში მიძვრება და თავდაცვაზე გადადის, ფრონტზე კი უძრაობაა
Breitbart აშშ ოლივერ ლეინი შეიარაღებული კონფლიქტი უკრაინაში, იძენს „უპირატესად თავდაცვით ხასიათს… და ის სტატიკურია“. უკრაინა სანგრებს თხრის და თავისი ახალი თავდაცვითი სიმაგრეების დემონსტრირებას ახდენს. ყოველივე ეს, მიმდინარეობს რამდენიმე კვირის შემდეგ…
არესტოვიჩი: „მოდით, ზავი დავდოთ პუტინთან“
Myśl Polska პოლონეთი ალექსეი არესტოვიჩი, უკრაინის პრეზიდენტის ვლადიმირ ზელენსკის ყოფილი მრჩეველი, თვლის, რომ მოსკოვმა და კიევმა სამშვიდობო ხელშეკრულება უნდა გააფორმონ ერთმანეთთან და კოლექტიური სარჩელი უნდა აღძრან დასავლეთის წინააღმდეგ. ამის შესახებ,…
თაკერ კარლსონი: გონსალო ლირა, ბაიდენის კრიტიკისთვის – პოლიტიკურ ტუსაღად აქციეს
Tuckercarlson.com აშშ თაკერ კარლსონი: სანდო ინფორმაცია უკრაინიდან, ყოველთვის ძნელი მოსაპოვებელი იყო. როგორ ცხოვრობს ხალხი ქვეყანაში, რომელსაც მხარს ვუჭერთ და ფაქტობრივად ვარჩენთ? ამის თაობაზე, რიგიანად არაფერი ვიცით – ამგვარი თემები საერთოდ…
ამერიკელმა სენატორმა განაცხადა, რომ უკრაინას მოუწევს „ტერიტორიის ნაწილის დათმობა“
The Washington Times აშშ რემსი თაჩბერი სენატორმა ჯეი დი ვენსმა – კვირას განაცხადა, რომ აშშ-ს ოფიციალური პირები უნდა შეეგუონ იმას, რომ უკრაინას – რუსეთთან ბრძოლაში – აუცილებლად „მოუწევს ტერიტორიის ნაწილის…
სენატში – უკრაინისა და ისრაელის დახმარების წინააღმდეგ, ხმა მისცეს რესპუბლიკელებმა და ბერნი სანდერსმა
Страна.ua უკრაინა Страна: დემოკრატებმა – სანდერსმა და შუმერმა, ხმა უკრაინის დახმარების წინააღმდეგ მისცეს გაირკვა, გუშინ სენატში ჩავარდნილი კანონპროექტის ხმის მიცემის დეტალები, როცა განიხილავდნენ უკრაინისა და ისრაელის დახმარების საკითხს. ყველა რესპუბლიკელმა…
ფინეთი გეგმავს, დაიწყოს საარტილერიო ჭურვების დამზადება უკრაინისთვის – წარმოება იზრდება
Ilta-Sanomat ფინეთი კატრი ტარკალა ფინეთის თავდაცვის მინისტრის – ანტი ჰაკანენის თქმით, უახლოეს კვირეებში მიიღება გადაწყვეტილება საბრძოლო მასალების წარმოების გაზრდის შესახებ, რაც მიზნად ისახავს უკრაინის უფრო მძლავრ დახმარებას, ვიდრე აქამდე იყო,…
დანიელი კორესპონდენტი – კიევის მერის ზელენსკიზე თავდასხმის შემდეგ: უკრაინაში პოლიტიკური მშვიდობა ირღვევა
Tv2.dk დანია სიგნე მარი ფროსტი კიევის მერმა ვიტალი კლიჩკომ განაცხადა, რომ მას საბრძოლო მოქმედებათა დაწყების დღიდან, არ ულაპარაკია ზელენსკისთან. მათ კონფლიქტს აქვს წინაისტორია
იტალია ისევ უკან იხევს
IL Fatto Quotidiano იტალია მარკო ტრავალიო სამშაბათს გაზეთმა „რეპუბბლიკამ“, ინტერვიუ ჩაწერა ანა ნეტრებკოსთან, „ოპერის დედოფალთან, სწორუპოვარ რუს სოპრანოსთან, მომღერალთან – საოცრად ექსპრესიული ხმითა და ქალღმერთის მზერით, რომელმაც მილიონობით თაყვანისმცემელი მონუსხა…
მარცხმა ფრონტზე, კიევში განხეთქილება გამოიწვია
Steigan blogger ნორვეგია ვლადიმირ ზელენსკი ზომაზე მეტადაა შეწუხებული. აღმოსავლეთ ფრონტზე განცდილმა კოლაფსმა, მწვავე დაპირისპირება გამოიწვია უკრაინის პრეზიდენტსა და მთავარსარდალ – ვალერი ზალუჟნის შორის

Россия подтверждает, что взяла под контроль Марьинку
Le Figaro / Франция Российская армия взяла под контроль город Марьинка под Донецком, заявил в понедельник министр обороны России Сергей Шойгу. И хотя украинская армия опровергла это заявление, его психологическое…
Украина окапывается и переходит к обороне, а на фронте возникает застой
Breitbart / США Автор: Оливер Лейн (Oliver Jj Lane) Вооруженный конфликт на Украине приобретает «в большей степени оборонительный характер … и характеризуется статичностью». ВСУ закапываются в землю и демонстрируют свои…
Арестович: «Давайте заключим мир с Путиным»
Myśl Polska / Польша Алексей Арестович, бывший советник президента Украины Владимира Зеленского, считает, что Москва и Киев должны заключить мир и подать коллективный иск против Запада. Об этом он заявил…
Такер Карлсон: Гонсало Лиру превратили в политического узника за критику Байдена
Tuckercarlson.com / США Такер Карслон: С настоящими новостями с Украины всегда было негусто. Как устроена тамошняя жизнь? Чем живут люди в стране, которую мы поддерживаем и которую фактически содержим? Этого…
სეВ сенате против выделения помощи Украине и Израилю голосовали республиканцы и Берни Сандерсნატში — უკრაინისა და ისრაელის დახმარების წინააღმდეგ, ხმა მისცეს რესპუბლიკელებმა და ბერნი სანდერსმა
Страна.ua / Украина «Страна»: демократы Сандерс и Шумер проголосовали против помощи Украине Стали известны подробности вчерашнего провала голосования в cенате конгресса США по поводу вынесения на рассмотрение законопроекта о помощи…
Финляндия планирует начать изготавливать артиллерийские боеприпасы для Украины— производство увеличится
Ilta-Sanomat / Финляндия Катри Тарккала (Katri Tarkkala) По словам министра обороны Финляндии Антти Хяккянена (AnttiHäkkänen, партия «Национальная коалиция»), в ближайшие несколько недель Финляндия примет важное решение об увеличении производства боеприпасов…
Датский корреспондент после нападок мэра Киева на Зеленского: политический мир на Украине рушится
Tv2.dk / Дания Сигне Мари Фрост Мэр Киева Виталий Кличко заявил, что не разговаривал с Владимиром Зеленским с самого начала боевых действий. Но у их конфликта есть предыстория
Италия вновь отступает
IL Fatto Quotidiano / Италия Марко Травальо (Marco Travaglio) Во вторник газета «Репубблика» взяла интервью у Анны Нетребко, «королевы оперы, непревзойденного русского сопрано, певицы с потрясающим голосом необыкновенно выразительной силы,…
Поражения на фронте привели к расколу в Киеве
Steigan blogger / Норвегия Владимир Зеленский более чем обеспокоен. На фоне коллапса восточного фронта между президентом Украины и главнокомандующим Валерием Залужным разгорелся острый спор