პუტინმა ომი წააგო: უკრაინა – კაპიტულაციას არ აპირებს
Цензор.НЕТ. უკრაინა იური ბუტუსოვი ახლა უკვე ცხადია, პუტინის სპეცოპერაციის მთავარი მიზანი: უკრაინის ხელისუფლების იძულება – დათანხმდეს უპირობო კაპიტულაციას
АПОСТРОФ უკრაინა კონსტანტინ სობორნი სამშაბათს, 8 თებერვალს, საფრანგეთის პრეზიდენტი მაკრონი უკრაინაში ჩამოვიდა, უკრაინის პრეზიდენტ ვლადიმირ ზელენსკისთან მოსალაპარაკებლად. ამ ვიზიტს წინ უძღოდა მისი კრემლში, ვლადიმერ პუტინთან ვიზიტი.
Daily Express დიდი ბრიტანეთი ელი კუკი ოთხშაბათს, 8 თებერვალს, საფრანგეთის პრეზიდენტმა ემანუილ მაკრონმა ჟურნალისტებს აუწყა, რომ პუტინმა ის დაარწმუნა: სიტუაციის გაუარესება და ესკალაცია არ იქნება. მაკრონმა განაცხადა ასე: ,,მე მივიღე…
The Times დიდი ბრიტანეთი ბორის ჯონსონი – დიდი ბრიტანეთის პრემიერ-მინისტრი თუ შეხვალთ სოფიის ტაძრის ოქროცურვილი გუმბათებით შემოსილ წინკარში, აღმოჩნდებით თეთრი გრანიტით მოპირკეთებულ ნეფში და შენიშნავთ მოცისფრო-ჟანგისფერ მოზაიკებს, რომელთაც ათასწლოვანი ისტორიის…
CNBC აშშ ფრედერიკ კემპი ეს უაღრესად მნიშვნელოვანია. ჩვენი დროის ორი წამყვანი ავტორიტარული ლიდერი აცხადებს უპრეცედენტო მიზანს, შეიძლება ითქვას, ფაქტობრივ ალიანსს – უსაფრთხოების უზრუნველყოფის სფეროში, რომლის ქვაკუთხედს წარმოადგენს ახალი მსოფლიო წესრიგის…
გაგრძელება … ჰაერსაწინააღმდეგო საშუალებების უქონლობა – ბრძოლის მეწინავე რიგების დასაცავად თანამედროვე უპილოტოებისაგან, როგორიცაა „ბაირახტარი“ და სხვა დამრტყმელი აპარატები. „ბაირახტარის“ მთავარი ღირსებაა – კომპანია L3Harris-ის შორსმჭვრეტელი ოპტიკურ-ელექტრონული სისტემა Wescam MX-15, რაც…
Цензор.НЕТ უკრაინა იური ბუტუსოვი განვიხილოთ ორი არმიის დაპირისპირება დიდ ომში, ანუ მასშტაბური სახმელეთო საბრძოლო მოქმედების პირობებში. ვფიქრობ, რუსეთი ემზადება არა ყოვლისმომცველი ომისთვის, არამედ ლოკალური ოპერაციებისთვის. მიუხედავად ამისა, უნდა წარმოვიდგინოთ საფრთხების…

Путин проиграл войну: Украина не капитулирует
Цензор.НЕТ Украина Юрий Бутусов Сейчас очевидна главная цель спецоперации Путина: Принуждение руководства Украины к безоговорочной капитуляции
(Апостроф, Украина). Константин Соборный Президент Франции перед выборами отправился в путешествие Во вторник, 8 февраля, президент Франции Эммануэль Макрон прибыл на Украину для переговоров с президентом Украины Владимиром Зеленским. Этому…
(Daily Express, Великобритания) Элли Кук (Ellie Cook) Во вторник, 8 февраля, президент Франции Эммануэль Макрон сообщил журналистам, что российский лидер заверил его, что в ближайшее время его войска не станут…
(The Times, Великобритания) Борис Джонсон Когда вы входите в Софийский собор под сенью золотых куполов, вы оказываетесь в нефе из ледяного гранита и видите сине-охряные мозаики, которые для своего тысячелетнего…
CNBC (США) Фредерик Кемп Fred Kempe Это очень важно. Двое ведущих авторитарных лидеров нашего времени объявили о беспрецедентной общей цели, возможно, даже о фактическом альянсе по обеспечению безопасности, в основе…
Цензор.НЕТ Украина Юрий Бутусов Продолжение Отсутствие эффективных средств ПВО для прикрытия передовых боевых порядков от современных беспилотников типа Байрактар и других видов ударных беспилотников. Главное достоинство Байрактара — это его…
Цензор.НЕТ Украина Юрий Бутусов Рассмотрим столкновение двух армий в большой войне, то есть в ходе масштабных наземных боевых действий. Думаю, что Россия готовит, скорее, не масштабную войну, а локальные операции,…