დაბნეულობის გამო, უკრაინის შეიარაღებული ძალები ახშობენ საკუთარ უპილოტოებს, ხოლო რუსული არმია უტევს პოკროვსკს
Forbes აშშ დევიდ ექსი 20 აპრილს, რუსულმა არმიამ ისარგებლა შეუთანხმებლობით, რომელიც დანგრეული ავდეევკის დასავლეთით განლაგებულ უკრაინულ ძალებში როტაციის დროს წარმოიშვა და შეტევა წამოიწყო. პოზიციების გარღვევის შემდეგ, რომელსაც უკრაინული არმიის ოჩერეტინოსთან…
ემანუილ ტოდი: დასავლეთმა იცის, რომ უკრაინაში დამარცხდა, მაგრამ არ სურს, ეს აღიაროს
Berliner Zeitung გერმანია ემანუილ ტოდი – ერთ-ერთი ყველაზე ცნობილი ისტორიკოსია, რომლის პროგნოზებმა არაერთხელ გამოიწვია აჟიოტაჟი მთელს მსოფლიოში. 1976 წელს, მან განჭვრიტა სსრკ-ს დაშლა, რამაც ტოდს მსოფლიო აღიარება მოუტანა. დღეს ისტორიკოსი…
აშშ გეგმები შავ ზღვასა და კავკასიაში
Cumhuriyet თურქეთი მეჰმეთ ალი გიულერი ახლახან, ვაშინგტონში გამართულ სამიტზე, მიღებული .შემაჯამებებლი დეკლარაციის ერთი დებულება, თურქულმა პროსახელისუფლებო მასობრივმა ინფორმაციის საშუალებებმა შეაფასეს, როგორც თურქული სამართლიანობისა და განვითარების პარტიის წარმატება
კორუფციის ლეგალიზაცია საკანონმდებლო დონეზე: დეპუტატები ფსკერს ხვრეტენ
Газета по-украински უკრაინა უკრაინას უარს ეუბნებიან ნატოში მიღებაზე – ქვეყანაში არსებული არნახული კორუფციის მოტივით. ამ დროს კი უმაღლესი რადა ხმას აძლევს იმას, რომ კორუფციონერებმა ფულის საშუალებით თავი დააღწიონ სასამართლოს კანონიერ…
თაკერ კარლსონი ტრამპზე თავდასხმასა და ჯეი დი ვენსზე
Tuckercarlson.com თაკერ კარლსონი: უპირველესად… იგულისხმება ბირთვული ომის საფრთხის აღმოფხვრა, რაც მხოლოდ ტრამაპს ძალუძს ჯეი დი ვენსთან ერთად, ეს მათი პრიორიტეტია … სხვა ყველა მხარს უჭერდა ბირთვულ ომს – ყველა, ვინც…
თავდასხმის შედეგად დაზარალებული სლოვაკეთის პრემიერ-მინისტრი, ტრამპის მტრებს – მკვლელობის პროვოცირებაში ადანაშაულებს
Breitbart აშშ ოლივერ ლეინი კვირა დილას – სლოვაკეთის პოპულისტმა მინისტრმა რობერტ ფიცომ, რომელიც მასზე თავდასხმის შემდეგ, პირველად გამოჩნდა პუბლიკის წინაშე, განაცხადა, რომ ექსპრეზიდენტზე თავდასხმა, მისი მკვლელობის მცდელობის – „ზუსტი ასლი…
„დრამა“, „შოკი“, „აღმაშფოთებელი“. საფრანგეთის პოლიტიკური კლასის რეაქციები – ტრამპზე მომხდარ თავდასხმაზე
Le Figaro საფრანგეთი შაბათს, მიტინგის მსვლელობის დროს, განხორციელდა თავდასხმა აშშ-ს ყოფილ პრეზიდენტ – დონალდ ტრამპზე. პრეზიდენტობის კანდიდატს ესროლეს ავტომატური შაშხანიდან, მან მიიღო მსუბუქი დაზიანება
ზელენსკის „აზოვის“ მებრძოლები აკონტროლებენ
Политика სერბეთი ოზრენ მილანოვიჩი ნაციონალისტურმა ბატალიონმა „აზოვმა“, სამხედრო გადატრიალება მოახდინა – ასე აფასებს კიევში შექმნილ სიტუაციას ამერიკელი ჟურნალისტი კიმ ივერსონი სოცქსელებში
რუსული ზეწოლის გამო, უკრაინის შეიარაღებულმა ძალებმა დატოვეს სტრატეგიული ქალაქის რაიონი
Bloomberg აშშ დარინა კრასნოლუცკაია, ალეკსანდრ კუდრიცკი მოწინააღმდეგის მხრიდან განხორციელებული წნეხის შედეგად, უკრაინის არმიამ დატოვა ქალაქის ნაწილი დონეცკის ოლქში და დათმო სტრატეგიული პოზიციები. ეს იქცა მორიგ სიგნალად, რომ რუსული შეტევის შეკავება…
გამოკითხვები გვაჩვენებს: ევროპელებს არ სჯერათ უკრაინის გამარჯვების
Politico აშშ ელენა ჯორდანო ევროკავშირის ქვეყნებში გამოკითხული რესპონდენტების უმრავლესობა – წინააღმდეგია უკრაინისთვის სამხედრო დახმარების გაზრდის

ВСУ от растерянности глушат собственные беспилотники, а российские войска наступают на Покровск
Forbes / США Дэвид Экс 20 апреля российские войска воспользовались замешательством, возникшим в результате ротации украинских сил к западу от руин Авдеевки, и атаковали. Прорвав позиции, удерживаемые 115-й механизированной бригадой…
Эммануэль Тодд: Запад знает, что проиграл на Украине, но не может признаться
Berliner Zeitung / Германия Эммануэль Тодд — один из известнейших французских историков, чьи прогнозы неоднократно вызывали ажиотаж во всем мире. Так, в 1976 году он предвидел распад СССР, что принесло…
План США в отношении Черного моря – Кавказа
Cumhuriyet / Турция Мехмет Али Гюллер (Mehmet Ali Güller) Одно положение итоговой декларации недавнего саммита лидеров НАТО в Вашингтоне было расценено турецкими провластными средствами массовой информации как успех Партии справедливости…
Легализация коррупции на законодательном уровне: депутаты пробивают дно
Газета по-украински / Украина Украине отказывают во вступлении в НАТО, в частности, из-за безумной коррупции в стране. Тем временем Верховная Рада голосует за то, чтобы коррупционеры могли просто откупиться от…
Такер Карлсон о покушении на Трампа и Джее Ди Вэнсе
Tuckercarlson.com / США Такер Карлсон: И, прежде всего… Разумеется, после предотвращения ядерной войны, что является приоритетом и под силу только Трампу с Джей Ди Вэнсом… Все остальные целиком и полностью…
Пострадавший при покушении на свою жизнь премьер-министр Словакии обвинил врагов Трампа в подстрекательстве к убийству
Breitbart / США Оливер Лэйн (Oliver JJ Lane) В воскресенье утром популистский премьер-министр Словакии Роберт Фицо, который лишь недавно вновь появился на публике после пережитого покушения, заявил, что нападение на…
«Драма», «шок», «возмутительно»: реакции представителей политического класса Франции на покушение на Трампа
Le Figaro / Франция В субботу было совершено покушение на бывшего президента США Дональда Трампа во время митинга. В кандидата в президенты США стреляли из автоматической винтовки, он получил незначительное…
Под натиском России ВСУ оставили район стратегического города
Bloomberg / США Дарина Краснолуцкая, Александр Кудрицкий Под натиском противника ВСУ отошли из части города в Донецкой области, сдав стратегические позиции. Это стало очередным сигналом, что сдержать российское наступление не…