რატომ სჭირდება უკრაინას – საყოველთაო მობილიზაცია
Главред უკრაინა არკადი ბაბჩენკო ნამდვილად არ მესმის, თვალში რატომ არ მოსდით საყოველთაო მობილიზაცია. თუ რუსეთი გადაწყვეტს დაიპყროს მთელი უკრაინა,…
Haber 7 თურქეთი ,,საქართველოს ელჩების კონფერენცია – 2020’’-ზე გამოსვლისას, პრეზიდენტი ზურაბიშვილი შეეხო ერდოღანის წონადადებას – ,,ექვსეულის პლატფორმა’’ და აღნიშნა,…
EL PAIS ესპანეთი ხოსე ანდრეს როხო ბოლო დროს, პუტინი სამწუხაროდ ახერხებს შექმნას კანონმდებლობა, რომლითაც შეუძლია დასაჯოს უცხო ქვეყნის აგენტები…
THE TIMES დიდი ბრიტანეთი თეო მერცი როგორც ბევრისთვის, არც პუტინისთვის აღმოჩნდა 2020 წელი ისეთი, როგორსაც ელოდა. გაზაფხულზე, როცა რუსეთმა…
Обозреватель უკრაინა გალინა ოსტაპოვეცი რუსეთს არ გაუკეთებია კომენტარი უკრაინის ინიციატივაზე, თუმცა რეაქცია გამოჩნდა მას შემდეგ, რაც ოკუპირებულ ყირიმში წყლის…
ABC ესპანეთი ბეატრის ლ. ეჩესარეტა ჩვენი ცხოვრების წარმოდგენა უნიღბოდ, უკვე წარმოუდგენელია. მართალია, ეს აქსესუარი იყო მთავარი დამცავი საშუალება მთელი…
Bloomberg აშშ ვანესა დეზემი, ბრაიან პარკინი, ოლგა ტანასი რუსული გაზსადენის ,,ჩრდილოეთ ნაკადი 2’’-ის მშენებლობა, რომელმაც მწვავე უთანხმოება გამოიწვია, განახლდა…
ბოლო დროს ონლაინ ინტერნეტ-მაღაზია ამაზონი(AMAZON) და მის კვალდაკვალ სხვა ინტერნეტ-გაყიდვების პორტალები გვთავაზობენ ერთობ უცნაურ პროდუქტს… ფარადეის მესერს უსადენო ინტერნეტის როუტერებისთვის.…
The National Interest აშშ პეტერ სუჩიუ ზუსტად რამდენიმე დღეში რუსეთის საჰაერო-კოსმოსური…
Politiko აშშ ვლადიმერ პუტინს მიაწერენ უზარმაზარ შესაძლებლობებს: აშშ-ს არჩევნებში ჩარევას, მილიონობით ადამიანის მოტყუებას, იმას, რომ ის მათ შეთქმულების…

почему Украине необходима всеобщая мобилизация
Главред (Украина) Аркадий Бабченко Я вот никак не пойму — а что не так со всеобщей мобилизацией? Ну, да, если Россия вдруг решит завоевать всю Украину — придется проводить всеобщую…
Зурабишвили дала зеленый свет предложению Турции
Haber7 (Турция) Выступая на «Конференции послов Грузии 2020», президент Грузии Саломе Зурабишвили коснулась предложения президента Эрдогана о «платформе шести» и отметила, что грузинская сторона не должна оставаться безучастной к Кавказской…
Путин под знаменем антифашизма
El País (Испания) Хосе Андрес Рохо (José Andrés Rojo)~ Владимиру Путину в последнее время, к сожалению, удается создавать законодательство, позволяющее наказывать иностранных агентов, зачисляя в таких агентов и людей, радикально…
Украина запускает процесс по возвращению Крыма: в чем суть плана, который Зеленский предложил Западу
Обозреватель ( Украина) Галина Остаповец Россия не комментировала украинскую инициативу, однако реакция появилась после того, как в оккупированном Крыму назрела экологическая катастрофа из-за нехватки воды: через бывшего самоназванного крымского прокурора…
строительство «Северного потока-2» возобновляется, несмотря на попытки США его остановить
Bloomberg (США) Ванесса Дезем (Vanessa Dezem), Брайан Паркин (Brian Parkin), Ольга Танас (Olga Tanas) Строительство российского газопровода «Северный поток-2», который вызывает массу острых разногласий, возобновится в водах Германии в пятницу,…
Путин в ярости: тридцать иностранных самолетов-шпионов приближались к российским границам
The National Interest (США) Питер Сучиу (Peter Suciu) Буквально через несколько дней после того, как заместитель главнокомандующего Воздушно-космическими силами России сделал смелое заявление, что в этом году вблизи границ России…
Владимир Путин — монстр
Politico (США) Владимиру Путину приписывают огромные возможности: влиять на итоги выборов в США, обманывать миллионы людей, заставляя их верить в теории заговора, менять правительства как шахматные фигуры в странах Ближнего…