რუსეთის არმიამ შეძლო, წინ გაჭრილიყო ტორეცკში – დონეცკის ოლქში. ამის შესახებ ტელეარხ „Новини.LIVE”-ის ეთერში განაცხადა, „ზამთრის ლაშქრობის რაინდთა“ სახელობის ცალკეული მექანიზებული ბრიგადის უპილოტო სისტემების მეთაურმა – სერგეი იარიმ
„მიუხედავად მოწინააღმდეგის განცხადებებისა, ქალაქი დგას. მტერი იყენებს მსხვილი დასახლებების შემოვლის ტაქტიკას, ცდილობს ფლანგებიდან შემოვლასა და ჩვენი ლოგისტიკის გადაჭრას. ტორეცკშიც მსგავსი სიტუაციაა: მოწინააღმდგეს სურს ქალაქისთვის ფლანგიდან შემოვლა, რადგან პირდაპირი იერიშებით, ის დიდი ხანია ვერ ახერხებს ქალაქის აღებას. ნაწილი პოზიციებისა იძულებით დავტოვეთ, რადგან ის სრულიად დანგრეულია“ – აღნიშნა იარიმ.
მისი თქმით, რუსეთის ფედერაციამ ტორეცკში რეზერვი სხვა მიმართულებებიდან გადაისროლა, კერძოდ კურახოვოდან, აწარმოებს მექანიზებულ შტურმსა და ქვეითთა იერიშებს, ასევე მასობრივად იყენებს ოპტობოჭკოვან დრონებს.
მანამდე ჩვენ შევაჯამეთ წინა დღის შედეგები. უკრაინული ფაბლიკის – DeepState-ის მონაცემებით, რუსეთის არმიამ წინ წაიწია კამენკასა და ტოპოლებთან – მდინარე ოსკოლის დასავლეთ ნაპირზე, ხარკოვის ოლქის – ქალაქ კუპიანსკის ჩრდილოეთით.

Армии РФ удалось продвинуться в Торецке Донецкой области. Об этом в эфире телеканала «Новини.LIVE» сообщил командир беспилотных систем 28-й отдельной механизированной бригады имени рыцарей зимнего похода Сергей Ярый
«Несмотря на все заявления противника, город держится. Противник применяет тактику обхода крупных городов, он пытается обойти их с флангов и затем перерезать логистику нам. В Торецке такая же ситуация: противник хочет обойти город с фланга, потому что в городских боях он не может взять город уже долгое время. Некоторые позиции мы вынуждены были оставить, так как они разрушены», – отметил Ярый.
По его данным, РФ перебросила в Торецк резервы с других направлений, в частности, из Курахово, и проводит механизированные штурмы и пехотные бои, а также массово начала применять оптоволоконные дроны.
Ранее мы подводили итоги предыдущего дня. По данным украинского военного паблика DeepState, армия РФ продвинулась около Каменки и Тополей на западном берегу Оскола к северу от Купянска в Харьковской области.