The Mirror დიდი ბრიტანეთი
თვითგამოცხადებული ექსტრასენსი – გამოვიდა საგანგაშო გაფრთხილებით ბრიტანელების მიმართ. მან განაცხადა, რომ ბრიტანეთის გაერთიანებული სამეფო უახლოვდება „სახიფათო გლობალურ კრიზისს“ –  ბალტიის ზღვაში არსებული „უხილავი ომის“ გამო
ატოს სალომემ, რომელიც ინტერნეტში ცნობილია, როგორც „ცოცხალი ნოსტრადამუსი“, გაგვიზიარა თავისი სულისშემძვრელი მოსაზრება მოსალოდნელი III მსოფლიო ომის შესახებ და გააფრთხილა ბრიტანელები, რომ მოემზადონ ფრონტის ხაზზე გაგზავნისთვის. ბრაზილიელმა ივარაუდა, რომ კონფლიქტი „გაჩაღდება ჰიბრიდული საბოტაჟის“ მოტივით, რის პროვოცირებასაც მოახდენს 2023-25 წლების მოვლენები.
„ნოსტრადამუსი“ და თვითაღიარებული ექსტრასენსი ამტკიცებს, რომ ადრე განჭვრიტა COVId-19, დედოფალ ელისაბედის სიკვდილი და რუსეთის შეჭრა უკრაინაში. ის თვლის, რომ თვეების განმავლობაში, ჩვენს პლანეტაზე შეიქმნა „საშიში გლობალური კრიზისი“ – მან მოუწოდა ადამიანებს „ყურადღებით მოეკიდონ ნიშნებს.“
მან ასევე გაგვაცნო თავისი ხედვა გლობალური კრიზისის შესახებ და შენიშნა, რომ ცალკეული გეოპოლიტიკური მოძრაობები „აყალიბებს ერთიან სტრატეგიულ  მოდელს“.
საკუთარი მოსაზრების დასტურად, სალომეს მოჰყავს წყალქვეშა ოპტიკურბოჭკოვანი კაბელის დაზიანების ფაქტი – დანიასა და შვეიცარიის შორის ტერიტორიაზე, რომელიც იანვარში მოხდა. ამან აიძულა შვედეთის ხელისუფლება, დაეწყო მოკვლევა შესაძლო საბოტაჟის შესახებ. „ნოსტრადამუსი,“ ამ ფაქტს განიხილავს იმის საფუძვლად, რომ კონფლიქტი გარდაუვალია.
კაბელთან დაკავშირებული ინციდენტი, მოხდა ერთი თვის წინ. ფინურმა პოლიციამ დააპატიმრა ტანკერი, რომელსაც რუსული ნავთობი გადაჰქონდა. ძალოვანებმა გამოთქვეს ეჭვი, რომ ხომალდმა განგებ დააზიანა ფინეთ-ესტონეთის ელექტროგადამცემი ხაზი Estlink-2 და 4 ტელეკომუნიკაციური კაბელი მაშინ, როცა ღუზა ზღვის ფსკერზე გაათრია.
სალომემ ამგვარი კომენტარი გააკეთა: „ბალტიის ზღვაში გაჩაღდა უხილავი ომი. 2023 წელს მოხდა შეფერხება კაბელურ ქსელში, რომელმაც მწყობრიდან გამოიყვანა ფინეთის კავშირის სისტემები. მსგავსი თავდასხმები გრძელდება, რამაც აიძულა ნატო, რომ გაემკაცრებინა უსაფრთხოების ზომები ამ რაიონში. ევროკავშირში მიმდინარეობს საგანგებო პროცედურების შემუშავება კრიტიკული ინფრასტრუქტურის დასაცავად.“
„წყალქვეშა კაბელები უზრუნველყოფს კავშირის თანამედროვე ინფრასტრუქტურის მუშაობას – ისინი წარმოადგენს საკვანძო ელემენტებს. როცა ეს სტრუქტურები ირღვევა, ეს იწვევეს ციფრულ წყვეტას, რაც საფრთხეს უქმნის სამხედრო საშუალებებს, ასევე იწვევს სერიოზულ ეკონომიკურ დესტაბილიზაციას“ – დაასკვნის „ნოსტრადამუსი.“
„ნოსტრადამუსი“ ამას „დომინოს პრინციპს“ უწოდებს. დაძაბულობის ესკალაციას ბალტიისპირეთში, შეიძლება მოჰყვეს მწვავე კონფრონტაცია: ჯერ კიდევ 2023 წელს ის წინასწარმეტყველებდა, რომ ჩინეთისა და აშშ-ს დაპირისპირება სამხრეთ ჩინეთის ზღვაზე, სამომავლოდ გაძლიერდებოდა. „ისტორია ადასტურებს, რომ მასშტაბური კონფლიქტები შეიძლება დაიწყოს, ერთი შეხედვით ერთმანეთისგან დამოუკიდებელი მოვლენებისგან. პირველი მსოფლიო ომი დაიწყო ერცჰერცოგის მკვლელობით, მეორე მსოფლიო ომი კი მოჰყვა პოლონეთში შეჭრას“ – პარალელს ავლებს ატოსი.
„დღეს ჩვენ ვცხოვრობთ ჰიბრიდული ომების ეპოქაში, როცა ინტერნეტკაბელის დაზიანებამ, შეიძლება  გამოიწვიოს დამანგრეველი შედეგები, ისე, როგორც სამხედრო შეტაკებები. თუ ბალტიისპირეთში კაბელების დაზიანება საბოტაჟის აქტი გამოდგა, მაშინ როგორი იქნება ნატოს პასუხი? რა რეაგირება ექნება რუსეთს ამგვარ ოფიციალურ ბრალადებაზე? და რაც მთავარია, სადამდე მიგვიყვანს ასეთი ესკალაცია“ – ამ კითხვებით ამთავრებს თავის პუბლიკაციას ბრაზილიელი ნათელმხილველი.

The Mirror / Великобритания
Экстрасенс из Бразилии сделал жуткое предсказание о Третьей мировой войне, пишет The Mirror. По словам Атоса Саломе, она начнется в Балтийском море. Повреждения подводных кабелей, по его мнению, доказывают близость неминуемого глобального конфликта
Самопровозглашенный экстрасенс выступил с тревожным предупреждением для Великобритании. Он заявил, что королевство приближается к «опасному глобальному кризису» из-за «невидимой войны» в Балтийском море.
Атос Саломе, известный в Интернете как «Живой Нострадамус», поделился своими леденящими душу откровениями о грядущей Третьей мировой войне и предупредил британцев о необходимости готовиться к отправке на линию фронта. Бразилец предсказал, что конфликт будет «развязан из-за гибридного саботажа», который спровоцируют события, уже произошедшие с 2023 по 2025 год.
Ясновидящий и самопровозглашенный экстрасенс утверждал, что ранее предвидел вспышку COVID-19, смерть королевы Елизаветы II и ввод российских войск на Украину. Он считает, что за последние месяцы на нашей планете появилась «тревожная геополитическая картина». Теперь 38-летний бразилец предупредил, что предвидит «опасный глобальный кризис», — он призвал людей «обращать внимание на знаки».
Он также поделился своими видениями глобального коллапса и заметил, что цепочка, казалось бы, отдельных геополитических подвижек «образует целостную стратегическую модель».
В подтверждение своих заявлений Саломе привел в пример повреждение подводного оптоволоконного кабеля между Латвией и Швецией, случившееся в январе. Оно послужило поводом для расследования саботажа шведскими властями. Атос называет это «доказательством» близости неминуемого конфликта.
Инцидент с кабелем произошел через месяц после того, как финская полиция арестовала танкер, перевозивший российскую нефть. Силовики высказали подозрение, что судно повредило финско-эстонскую линию электропередачи Estlink 2 и четыре телекоммуникационных кабеля, протащив якорь по морскому дну.
прокомментировал это так: «В Балтийском море разразилась невидимая война. В 2023 году произошел очередной сбой в кабельной сети, что нарушило работу систем связи по всей Финляндии. Подобные атаки продолжаются, что заставило НАТО усилить меры безопасности в этом районе, а Европейский союз разрабатывает чрезвычайные процедуры для защиты критически важной инфраструктуры».
«Подводные кабели поддерживают современную инфраструктуру связи, это ее основные элементы. Когда эти структуры разрушаются, они вызывают цифровые отключения, которые ставят под угрозу военные возможности, а также вызывают серьезную экономическую нестабильность», — заключает «Нострадамус».
Он назвал это «эффектом домино»: рост напряженности в Прибалтике может привести к крупной конфронтации. Еще в 2023 году он предсказывал, что противостояние Китая и США в Южно-Китайском море в будущем усилится. «История уже показала нам, что крупные конфликты могут начинаться с, казалось бы, не зависящих друг от друга событий. Первая мировая война была спровоцирована убийством эрцгерцога. Вторая — вторжением в Польшу», — проводит параллели Атос.
«Сегодня мы живем в эпоху гибридной войны, когда повреждение интернет-кабеля может иметь столь же разрушительные последствия, как и военное нападение. Если повреждение кабелей в Прибалтике действительно является актом саботажа, каков будет ответ НАТО? Как отреагирует Россия на возможное официальное обвинение? И, самое главное, насколько далеко может завести нас эта эскалация?» — спрашивает бразильский ясновидящий в завершение публикации.