Times of India  ინდოეთი
ინდოეთის პრემიერ-მინისტრ – ნარენდრა მოდის, ძალუძს დაეხმაროს უკრაინაში ომის დასრულებას. ინდოეთს შუძლია ბევრი რამ“ – განაცხადა უკრაინის პრეზიდენტმა ვლადიმირ ზელენსკიმ გაზეთ TOI-ისთვის მიცემულ ექსკლუზიურ ინტერვიუში.
რუსეთსა და უკრაინას შორის მოლაპარაკების ინდოეთში შესაძლო გამართვაზე დასმულ კითხვას, ზელენსკიმ ასე უპასუხა: „რა თქმა უნდა, ის შეიძლება გაიმართოს ინდოეთში და მოდის შეუძლია ეს უზრუნველყოს, მაგრამ ჩვენ უნდა მოვემზადოთ. რაკი ომი ჩვენს მიწაზე მიდის, პირობებიც ჩვენგან უნდა მოდიოდეს“.
ბოლო თვეების განმავლობაში,  რუსეთის ფედერაციის შეიარაღებული ძალები მიზანმიმართულად მიიწევენ წინ  დონბასში. ამას გარდა, საპრეზიდენტო არჩევნებში ტრამპის გამარჯვების შემთხვევაში, კიევმა შეიძლება დაკარგოს მისთვის უმნიშვნელოვანესი მხარდაჭერა აშშ-ს მხრიდან.

Times of India / Индия
Премьер-министр Индии Нарендра Моди может поспособствовать завершению войны на Украине. Индия может оказать огромную помощь», — заявил президент Украины Владимир Зеленский в эксклюзивном интервью газете TOI.
На вопрос о возможности проведения переговоров между Россией и Украиной в Индии Владимир Зеленский ответил: «Разумеется, они могут пройти в Индии, и Моди может это обеспечить. Но нам нужно готовиться, ведь война идет на нашей земле и условия должны быть нашими».
В последние месяцы Вооруженные Силы Российской Федерации стремительно продвигаются в Донбассе. Кроме того, в случае победы Трампа на президентских выборах Киев может потерять важнейшую поддержку со стороны США.