აშშ-ს ახლადარჩეულმა პრეზიდენტმა – დონალდ ტრამპმა განაცხადა, რომ ჯანდაცვის მინისტრად, პრეზიდენტობის ყოფილი კანდიდატის, რობერტ კენედი-უმცროსის დანიშვნას გეგმავს
მისი თქმით, ამიერიდან სამინისტრო დიდი როლს შეასრულებს მოსახლეობის მავნე ქიმიური ნივთიერებების, დამაბინძურებლების, პესტიციდების, ფარმაცევტული პრეპარატებისა და საკვები დანამატებისგან დაცვაში, „რომლებმაც ამ ქვეყნის ჯანმრთელობის სფეროში განსაკუთრებული კრიზისი გამოიწვია,“ დაწერა მან საკუთარ სოციალურ ქსელ – Truth Social-ში.
მან ასევე განაცხადა, რომ კენედი „აღადგენს სამეცნიერო კვლევების ოქროს სტანდარტის ტრადიციას ამ სფეროში და ის გახდება გამჭვირვალობის შუქურა, რათა ბოლო მოეღოს ქრონიკულ სნეულებათა ეპიდემიას და ამერიკას დაუბრუნდეს ძლევამოსილება და ჯანმრთელობა.“
როგორც ცნობილია, კენედი წარმოადგენდა კორონავირუსთან ბრძოლაში ვაქცინაციის გამოყენების მოწინააღმდეგეს და ავრცელებდა ანტიუკრაინულ განცხადებებს.

Газета по-украинскиУкраина
Новоизбранный президент Соединенных Штатов Дональд Трамп заявил, что планирует назначить на должность министра здравоохранения экс-кандидата в президенты Роберта Кеннеди-младшего
Теперь, по его словам, министерство будет играть важную роль в обеспечении защиты граждан от вредных химических веществ, загрязнителей, пестицидов, фармацевтических препаратов и пищевых добавок, «которые привели к чрезвычайному кризису в сфере здравоохранения в этой стране», написал в своей соцсети Truth Social.
Также заявил, что Кеннеди «восстановит в этой области традиции золотого стандарта научных исследований, а также станет маяком прозрачности, чтобы положить конец эпидемии хронической болезни и сделать Америку снова большой и здоровой».
Как известно, Кеннеди являлся противником вакцинации от коронавируса, а также распространял антиукраинские заявления.