საღამო მშვიდობისა, კეთილი იყოს თქვენი დასწრება თაკერ კარლსონის პარასკევის შოუზე!
ადამიანები – ცაში უცნაური ცეცხლის დანახვისას, თავს იმტვრევენ იმ დროიდან, რაც პირველმა ნეანდარტალელმა კოცონზე ნანადირევი ოცელოტი შეწვა, დანაყრდა და ზემოთ აიხედა, რათა ვარსკვლავებისთვის ემზირა. ჩვენ დროში – მოდერნის ეპოქაში – ამოუცნობი მფრინავი ობიექტებით „იდეა ფიქსის“ დონეზე გატაცება – 1947 წელს დაიწყო, როცა ფერმერმა, სახელად მაკ ბრაზელმა, თავის რანჩოზე, შტატ ნიუ-მექსიკოში, ქალაქ როზუელიდან დაახლოებით 135 კილომეტრში, რაღაც უცნაური საგნები აღმოაჩინა
მან ივარაუდა, რომ ნივთები უცხოპლანეტელებს ეკუთვნოდათ და ნამტვრევები ახლომდებარე სამხედრო ბაზაზე მიიტანა. უკვე მეორე დღეს, სამხედროებმა გამართეს პრესკონფერენცია და განაცხადეს, რომ ეს იყო მფრინავი თეფშის ნაშთები. ახალი ამბავი მთელმა მსოფლიომ აიტაცა: სენსაცია, მფრინავი თეფში!
მაგრამ გავიდა რამდენიმე საათი და სამხედროებმა აზრი შეიცვალეს. ბრიგადის გენერალმა როჯერ რეიმიმ, რომელიც მერვე საჰაერო არმიას ხელმძღვანელობდა, განაცხადა: აღმოჩენილი იყო, მხოლოდ და მხოლოდ, მეტეოზონდის ნაშთები, ანუ არაფერი განსაკუთრებული და ამოუცნობი.
ხომ არ ცრუობდა გენერალი რეიმი? შეიძლება, ეს მართლაც ზონდი იყო, მაგრამ ამით ისტორია არ დასრულებულა, პირიქით, ბოლო 75 წლის განმავლობაში ამერიკელმა სამხედროებმა შექმნეს შთამბეჭდავი დოსიე ამოუცნობ ობიექტებზე და მათი უმეტესობა, ნამდვილად არ არის ზონდი.
ამოუცნობი მფრინავი ობიექტები შემჩნეულია სამხედრო ბაზებთან, სარაკეტო შახტებთან, საზღვაო ხომალდებთან, თვითმფრინავებთან, წყალქვეშა ნავებთან – ამასთან, მათი სისწრაფე და მოძრაობის მიმართულება, ეწინააღმდეგება ადამიანის მიერ შექმნილი ტექნოლოგიების პრინციპებს და მათ ახსნა – არ მოეძებნებათ.
ამ მონაცემების შესახებ პენტაგონს საჯარო კომენტარები არასდროს გაუკეთებია – პირიქით, ის დუმდა. მთლიანობაში, ის, რაც ამო-ზე ვიცით, ვიცით თვითმხილველებისგან. 5 წლის წინ, როცა ეს პროგრამა დავიწყეთ, უკვე ნათელი იყო: ცაში რაღაც უჩვეულო ხდებოდა. ამო – არ არის ბოდვითი იდეა, რომელიც ღამის რადიოეთერში ხმაურის ასატეხად სახელდახელოდ შეაკოწიწეს. ამო – ეს რეალობაა. საკითხავი მხოლოდ ისაა, რა სახის რეალობასთან გვაქვს საქმე, ბოლოს და ბოლოს, რას წარმოადგენს ის. ბოლო წლებში არაერთი პატივსაცემი ადამიანი მოუწოდებდა სამხედროებს საიდუმლოსათვის ფარდა აეხადათ – მაგალითად, ამას ამბობდა სენატორი ჰარი რიდი, თუმცა უშედეგოდ. გასულ წელს, სენატორმა ფლორიდიდან – მარკო რუბიომ მოითხოვა ამო-ს შესახებ მონაცემთა განსაჯაროება. მან წარმოადგინა შესაბამისი კანონპროექტი – მოთხოვნით, რომ 2021წლის ივნისისთვის, ხელისუფლებას ღიად ეთქვა, რა იცოდა ამ საკითხზე. და აი, რამდენიმე საათის წინ, მოხსენებამ დღის სინათლე იხილა.
ჯერჯერობით, მხოლოდ ფართო საზიგადოებისთვის განკუთვნილ მოკლე ვერსიას გავეცანით და შეგვიძლია, ვთქვათ ერთი რამ: როგორც ჩანს, ხელისუფლების მიერ დანიშნული გამომძიებლები, თავად დაიბნენ. მოხსენებაში აღწერილია 144 შემთხვევა, მაგრამ არის მხოლოდ ერთი ფაქტის განმარტება (ეს იყო ქარის მიერ გატაცებული საჰაერო ბურთი), დანარჩენ 143 მოვლენას, საიდუმლოების საბურველი ადევს.
ირკვევა, რომ ამ სამყაროს მოწინავე არმიამაც არაფერი უწყის. მან არ იცის, რა მოვლენასთან გვაქს საქმე, როგორ მოძრაობს ამო. ნაწილი ამ ობიექტებისა უძრავია ქარის პირობებშიც, ნაწილი ბიძგებითა და დიდი სისწრაფით, თანაც დაუდგენელი ენერგიითა და ამძრავი მოწყობილობების გარეშე, გადადაგილდება.
ჩვენ ვიცით, რომ დედამიწაზე არც ერთი ხელისუფლება არ ფლობს მსგავს ტექნოლოგიებს – ისინი, უბრალოდ არ არსებობს. პენტაგონი პრაქტიკულად დარწმუნებულია, რომ ეს არ არის რუსების ან ჩინელების ნამოქმედარი. მაშ, რა არის? ამ კითხვაზე პასუხს, მოხსენებაში ვერ იძლევიან. მასში ნათქვამია მხოლოდ ის, რაც საყოველთაოდაა ცნობილი. კერძოდ: „ამო უქმნის საშიშროებას, როგორც საჰაერო მიმოსვლას, ისე აშშ-ს უსაფრთხოებას“. ციტატის დასასრული.

Такер Карлсон (Tucker Carlson)
Люди ломают голову насчет странных огней в ночном небе с тех самых пор, как первый неандерталец изжарил на костре добытого на охоте оцелота, насытился и задрал вверх голову, чтобы посмотреть на звезды. Но в наше время — время модерна — увлечение НЛО на уровне «идеи фикс» началось в 1947 году. Тогда фермер по имени Мак Бразелл обнаружил нечто очень подозрительное у себя на ранчо в штате Нью-Мексико — примерно в 135 километрах к северо-западу от города Розуэлла
Заподозрив пришельцев из космоса, Бразелл добросовестно отнес обломки на близлежащую военную базу. Уже на следующий день военные созвали пресс-конференцию и объявили, что перед нами действительно куски летающей тарелки. Новость подхватила пресса со всего мира: сенсация, летающие тарелки!
Но прошло всего несколько часов, и военные передумали. Бригадный генерал Роджер Рэйми, командующий 8-й воздушной армией, объявил, что находка под Розвеллом — всего лишь обломки метеозонда. То есть ничего особенного, обычное дело — и уж точно ничего неопознанного.
Не врал ли генерал Рэйми? Похоже, он вполне мог говорить правду — это действительно мог быть зонд. Но на этом история не закончилась. Наоборот, за последние 75 лет американские военные собрали внушительное досье о странных воздушных явлениях — и бóльшая их часть явно никакие не зонды.
Неопознанные летающие объекты удалось засечь вблизи военных баз, ракетных шахт, кораблей, самолетов, подводных лодок — причем их скорость и направление движения противоречат принципам созданных человеком технологий и не имеют объяснений.
Во всеуслышание Пентагон эти сведения не комментировал — наоборот, всячески замалчивал. В итоге все, что нам известно об НЛО, мы узнали от разоблачителей. Уже пять лет назад, когда мы только начали нашу программу, было ясно: в небесах происходит нечто очень странное. НЛО —никакая не бредовая теория, которую состряпали в ночном радиоэфире ради шумихи. НЛО — это реальность.
Вопрос лишь в том, что это за реальность, что это такое, в конце концов. За последние годы многие уважаемые люди призывали военных раскрыть карты — например, призывал их и сенатор Гарри Рид — но безрезультатно. В прошлом году сенатор от Флориды Марко Рубио (политик, известный своим негативным отношением к России и к режиму братьев Кастро на Кубе — прим. ред.) потребовал прозрачности. Он выдвинул соответствующий законопроект с требованием, чтобы к концу июня 2021 года правительство выложило начистоту, что ему известно об НЛО. И вот пару часов назад этот доклад наконец-то увидел свет.
Нам пока удалось ознакомиться лишь с краткой версией для общественности, но вот что мы можем сказать: судя по всему, следователи, назначенные правительством, сами в замешательстве. В докладе упоминаются 144 случая наблюдения НЛО американскими военными — но лишь в одном приводится объяснение (оказалось, что это сдувающийся воздушный шар). Оставшиеся 143 случая — тайна, покрытая мраком.
Получается, что даже самая продвинутая армия на свете не в курсе насчет НЛО. Она не знает ни что это такое, ни как они вообще передвигаются. Некоторые из этих объектов, говорится в докладе, оставались неподвижными на ветру, другие, наоборот, двигались рывками на большой скорости — причем без каких бы то ни было видимых источников энергии и двигательных приспособлений.
Мы знаем, что ни одно правительство на свете такими технологиями не располагает — их попросту не существует. Пентагон практически уверен, что это не русские и не китайцы. Что же это? На этот вопрос доклад не отвечает. В нем утверждается лишь самое очевидное. Вот что там написано: «НЛО представляют собой угрозу как безопасности полетов, так и национальной безопасности США». Конец цитаты.