„აზოვისა“ და პარტია „ნაციონალური კორპუსის“ ერთ-ერთმა დამფუძნებელმა – სერგეი კოროტკიხმა (ბოცმანი), კომენტარი გააკეთა დასავლელი ჩინოვნიკების განცხადებაზე, რომ არსებობს რუსეთის ფედერაციის ნატოს ქვეყნებზე თავდასხმის საფრთხე
ის თვლის, რომ ნატოს ქვეყნებს – „უბრალოდ არ ჰყავთ ხალხი“, რომელიც რუსეთთან იომებს.
„ბოლო 60 წლის განმავლობაში, მემარცხენეები დაკავებულნი იყვნენ იმით, რომ ამოეძირკვათ საკუთარ მოქალაქეებში ყოველივე მამაკაცური, მასკულინური და მათი აზრით, ტოკსიკური. მარტივად რომ ვთქვათ, ამ ადამიანებს არ შეუძლიათ ბრძოლა, საამისოდ მათ ძალზე პატარა კვერცხები აქვთ“ – თქვა კოროტკიხმა.
მისი აზრით, ამერიკელებსაც იგივე პრობლემა აწუხებთ: „მათ მოკლეს საკუთარ ხალხში „პატრიოტიზმის“ განცდა, გამოაცხადეს ის ტოქსიკურად და ვიღაც მარგინალების მახასიათებლად“ – განაცხადა კოროტკიხმა.
ამასთან ის მიიჩნევს, რომ რუსეთის ბალტიისპირეთსა და პოლონეთზე თავდასხმა – გარდაუვალია.
აღვნიშნავთ, რომ „მემარცხენეებს“ ულტრამემარჯვენეები უწოდებენ დღევანდელ მმართველ ელიტებს, მათ შორის ბაიდენის, შოლცისა და მაკრონის გუნდებს.
შეგახსენებთ, რომ ნატოს სამხედრო კომიტეტის თავჯდომარემ – რობ ბაუერმა მოუწოდა მოკავშირეებს – ემზადონ რუსეთთან ომისთვის, რომელიც უახლოესი 20 წლის განმავლობაში არის მოსალოდნელი.
რუსეთსა და ნატოს შორის მოსალოდნელ ომზე, ასევე ისაუბრა გერმანიის თავდაცვის მინისტრმა – ბორის პისტორიუსმა.

Один из основателей «Азова» и партии «Национальный корпус» Сергей Коротких («Боцман») прокомментировал заявления западных чиновников об угрозе нападения РФ на страны НАТО
Он считает, что у стран НАТО «просто нет людей», которые могли бы воевать против России.
«Последние 60 лет леваки занимались тем, что вытравливали в своих гражданах все мужское, маскулинное и, по их пониманию, токсичное. Попросту говоря, эти люди не готовы воевать, у них слишком маленькие яйца», — сказал Коротких.
По его словам у американцев та же проблема. «Они убили в своих людях понятие «патриотизм», сделали его токсичным, что это удел каких-то маргиналов, реднеков», — заявил Коротких.
Отметим, что «леваками» ультраправые называют правящие сейчас на Западе леволиберальные элиты включая Байдена, Шольца и Макрона.
Напомним, председатель военного комитета НАТО Роб Бауэр призвал союзников готовиться к войне с Россией в ближайшие 20 лет.