Зеркало Недели  უკრაინა
ტორეცკში რუსებმა სრულად დაიკავეს მაღარო „ცენტრალნაია“, რომელიც ქალაქის ყველაზე მაღალ წერტილს წარმოადგენს. ამის შესახებ Telegram-ზე იუწყება უკრაინული სამხედრო ჟურნალისტი – ბოგდან მიროშნიკოვი
ის ამბობს, რომ ახლა რუსეთის არმიას შეუძლია, არტილერიით დაუბრკოლებლად და ზუსტად იმუშაოს იმ უბნებზე, რომელთაც უკრაინული შენაერთები აკონტროლებენ, რადგან ცეცხლის კორექტირების დონე, მნიშვნელოვნად ამაღლდება გაბატონებული სიმაღლის ფლობიდან გამომდინარე.
ამ ეტაპზე იწყება ბრძოლები მაღარო „ტორეცკაია“-თვის. ამასთან რუსები მიუახლოვდნენ ქალაქის გასასვლელთან მდებარე ორივე ტერიკონს. „სიტუაცია ქალაქში სულ უფრო მძიმდება – დაასკვნის მიროშნიკოვი და დასძენს – ტორეცკი, როგორც ქალაქი, აღარ არსებობს“. მტერმა ის მიწასთან გაასწორა КАБ-ებისა და არტილერიის გამოყენებით.
უკრაინის შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბი საღამოს ცნობებში იტყობინებოდა, რომ ტორეცკის მიმართულებაზე, რუსებმა ხუთჯერ შეუტიეს უკრაინის თავდაცვით პოზიციებს. შეტევისას, მთავარი ძალისხმევა მათ მიმართეს დასახლებულ პუნქტებ ტორეცკსა და შჩერბინოვკაზე.

Зеркало Недели / Украина
В Торецке россияне полностью заняли шахту «Центральная», которая является самой высокой точкой города. Об этом сообщил в Telegram украинский военный журналист Богдан Мирошников
Он говорит, что теперь российская армия может беспрепятственно и точно работать артиллерией по остаткам города, которые еще находятся под контролем ВСУ. Ибо уровень корректировки существенно повысится из-за фактора контроля господствующей высоты.
В настоящее время начинаются бои за шахту «Торецкая». Также россияне продвинулись почти вплотную к обоим небольшим терриконам, расположенным на выезде из города. «Ситуация в городе и дальше ухудшается, — резюмирует Мирошников и добавляет: — Как города Торецка больше нет. Враг стер всё КАБами и артой».
Генеральный штаб ВСУ в своей вечерней сводке сообщил, что на торецком направлении россияне пять раз атаковали позиции сил обороны. Основные усилия наступления они сконцентрировали вблизи населенных пунктов Дзержинск (Торецк) и Щербиновка.