პროექტ DеерState-ის ანალიტიკოსები აცხადებენ, რომ რუსულმა არმიამ შეძლო უგლედარში დასავლეთიდან და სამხრეთიდან შეღწევა
„დღეს ურჩხულები აქვეყნებენ არა მარტო სროლებს ქალაქის ცენტრალურ ნაწილში, სადაც თავდაცვის ძალები აგრძელებენ წინააღმდეგობას, არამედ ქვეითების გადაადგილებასაც ქალაქის სიღრმეში, მრავალსართულიან შენობებს შორის. ქალაქის დასავლეთ ნაწილში – კაცაპებმა საკუთარი ძონძებიც გამოფინეს“ – ამბობენ DeepState.
სიტუაცია უგლედარში
მანამდე DeepState-ის ანალიტიკოსები იუწყებოდნენ, რომ რუსმა ოკუპანტებმა წინ წაიწიეს უგლედარის რაიონში.
Forbes-ის ანალიტიკოსმა განაცხადა, რომ რუსეთის საოკუპაციო ძალებმა შეიძლება ალყაში მოაქციონ 72-ე ცალკეული მექანიზებული ბრიგადა, რომელიც 20 თვეა იცავს უგლედარს. სიტუაცია უგლედარში სულ უფრო კრიტიკული ხდება, აღნიშნეს DeepState-ში.
25 სექტემბერს ბრიტანული დაზვერვა იტყობინებოდა, რომ რუსეთის საოკუპაციო ჯარი სამი მხრიდან ახორციელებს უგლედარის შტურმს
უკრაინის სახმელეთო ჯარებში განაცხადეს, რომ ქვეყნის შეიარაღებული გავლენ უგლედარიდან თუ ვერ მოხერხდა თავდაცვის ორგანიზაცია ქალაქის განაშენიანებულ ნაწილში.

Аналитики проекта DeepState заявляют, что российская армия сумела зайти в Угледар с запада и юга
«Сегодня уроды публикуют не только обстрелы центральной части города, где Силы Обороны продолжают оказывать сопротивление, но и движение своей пехоты в городе и в середине многоэтажек. В западной части города кацапы вывесили свои тряпки», — пишут в DeepState.
Ранее аналитики Deep State сообщили, что российские оккупанты продвинулись в районе Угледара.
Аналитик Forbes заявил, что российские оккупационные войска могут отрезать 72 отдельную механизированную бригаду Вооруженных сил Украины, которая 20 месяцев защищает Угледар.
Ситуация вокруг Угледара критическая и продолжает усложняться, отметили в Deep State.
Британская разведка 25 сентября сообщила, что российские оккупационные войска осуществляют штурмы Угледара с трех сторон.
В Сухопутных войсках заявили, что ВСУ выйдут из Угледара, если не будет возможности держать оборону в городской застройке.